header
Akcia betónová krytina od 6,48 €/m2, farebná škridla KM-Beta na strechu
Akcia plechová krytina od 7,40 €/m2, farebný plech na strechu
Akcia keramická pálená krytina od 8,90 €/m2, farebná škridla na strechu

                                   

                                                 Maslen logo

 

Plechová krytina MASLEN

 

ŠKRIDPLECH

SYMETRA 15

GAPA

Plechová krytina ŠKRIDPLECH

Hliníková krytina ALUSYMA

Plechová krytina GAPA

(RAL 3009, 8017)

(RAL 3009, 8017)

(RAL 3009, 8017)

 

ALUGAPA ALUSYMA TRAPÉZOVÉ PLECHY
Hliníková krytina ALUGAPA

Hliníková krytina ALUSYMA

Trapézové plechy RAL

Hliníková krytina

Hliníková krytina

Farbené

 

ŠKRIDPLECH

Škridplech sa vyrába z oceľového plechu tvarovaním za studena do symetrického tvaru s priečnymi prevismi. Tvarom pripomína niektoré klasické pálené krytiny. Modul jednej škridly je 350 alebo 400 mm, výška vlny je 19 mm a výška prelisu 20 mm. Strešná oceľová škridlová krytina škridplech je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pri sklone strechy najmenej 16° s priečnymi spojmi, alebo pri sklone strechy 12° bez priečnych spojov. Osová vzdialenosť latovania je 350 mm (400 mm). Vstupný materiál je plech o nominálnej hrúbke 0,5 mm s dĺžkou modulu 350 mm (400mm) a výškou vlny 19 mm. Dodáva sa v dĺžkach jednotlivých pásov od 850 mm do 6000 mm. Je vhodná na zakrytie novostavieb ako aj rekonštrukcie starších striech všetkých typov objektov.

Maslen Škridplech Maslen Škridplech Celková šírka:
Skutočná šírka:
Hrúbka plechu:
Výška prelisu:
Výška vlny:
Dĺžka modulu:
Minimálna dĺžka:
Maximálna dĺžka:
1220 mm
1145 mm
0,5 mm
19 mm
20 mm
350/400 mm
850 mm
6,0 m

 

SYMETRA

SYMETRA sa vyrába z oceľového plechu tvarovaním za studena do symetrického tvaru s priečnymi prevismi. Nový tvar pôsobí na streche masívnejšie. Modul jednej škridly je 350 s výškou vlny je 20 mm a výška prelisu až 30 mm. Zámok na okrajoch krytiny je prispôsobený tak, aby sa dala prekladať rovnocenne z obidvoch strán. Strešná oceľová škridlová krytina SYMETRA je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pri sklone strechy najmenej 16° s priečnymi spojmi, alebo pri sklone strechy 14° bez priečnych spojov. Osová vzdialenosť latovania je 350 mm. Vstupný materiál je plech o nominálnej hrúbke 0,5 mm s dĺžkou modulu 350 mm a výškou vlny 20 mm. Dodáva sa v dĺžkach jednotlivých pásov od 850 mm do 6000 mm. Je vhodná na zakrytie novostavieb ako aj rekonštrukcie starších striech všetkých typov objektov.

 

Maslen Symetra Maslen Symetra Celková šírka:
Skutočná šírka:
Hrúbka plechu:
Výška prelisu:
Výška vlny:
Dĺžka modulu:
Minimálna dĺžka:
Maximálna dĺžka:
1220 mm
1150 mm
0,5 mm
30 mm
20 mm
350 mm
820 mm
6,0 m

 

GAPA

GAPA je strešná oceľová krytina ktorá sa vyrába valcovaním za studena do symetrickéhotvaru pripomínajúceho betónovú škridlu s priečnymi prelismi. Modul jednej škridly je 350 mm (400mm), s výškou vlny 32,5 mm a výškou prelisu 20 mm.  Strešná oceľová škridlová krytina Škridplech je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pri sklone strechy najmenej 12° s priečnymi spojmi, alebo pri sklone strechy 10° bez priečnych spojov. Osová vzdialenosť latovania je 350 mm (400 mm). Vstupný materiál je plech o nominálnej hrúbke 0,5 mm s dĺžkou modulu 350 mm (400mm) a výškou vlny 32,5 mm. Dodáva sa v dĺžkach jednotlivých pásov od 850 mm do 6000 mm. Je vhodná na zakrytie novostavieb ako aj rekonštrukcie starších striech všetkých typov objektov.

Maslen Gapa Maslen Gapa Celková šírka:
Skutočná šírka:
Hrúbka plechu:
Výška prelisu:
Výška vlny:
Dĺžka modulu:
Minimálna dĺžka:
Maximálna dĺžka:
1180 mm
1080 mm
0,5 mm
20 mm
32,5 mm
350/400 mm
850 mm
6,0 m

 

FALCOVANÁ KRYTINA

Na strechy s malým spádom, kde nie je možné použiť klasické ľahké strešné krytiny odporúčame falcovanú strešnú krytinu so stojatým falcom 25mm. Ponúkame pretvarovanie stojatého falcu na pásoch vyrobených presne na dĺžku podľa zadania zákazníkom. Falcovaná strecha je vhodná pri nízkych sklonoch z dôvodu vodotesnosti spojov. Jej určenie je však širšie. Používa sa aj na šikmých strechách v historických jadrách miest, na zastrešenie rôznych atypických vežičiek s okrúhlym pôdorysom a pod.

Falcovaná krytina Maslen Falcovaná krytina Maslen Celková šírka:
Skutočná šírka:
Hrúbka plechu:
Výška falcu:
Minimálna dĺžka:
Maximálna dĺžka:
540 mm
540 mm
0,5 mm
27 mm
500 mm
6,0 m

 

TOPDACH

TOPDACH je univerzálna strešná krytina, ekonomicky výhodná aj pre nenáročného zákazníka. Vyniká klasickým tvarom s 3-D strihom, ktorý zaručuje maximálnu výťažnosť a zároveň vytvára estetické ukončenie krytiny pri odkvape ľahko zapadne do každého prostredia, tak do prírodného, ako aj moderného, mestského. Manipulácia s tabuľami a pokládka je pri ich nízkej hmotnosti jednoduchá. Nevyžaduje špeciálne nástroje, ani znalosti. To všetko sú položky, ktoré znižujú náklady stavby. Použitý materiál nepotrebuje špeciálnu úpravu a prakticky žiadnu údržbu. Plechová krytina je vhodná na nové strechy i rekonštrukcie, protože nezaťažia krov a je ich možné použiť aj v horských oblastiach. Na povrchu sa neprichytávajú machy, lišajníky, ani listy. Jej profil, rozmery a povrchová úprava zaručujú: - bezproblémovú manipuláciu - jednoduchú montáž - dlhú životnosť a minimálne náklady na údržbu - výborný pomer úžitkovej hodnoty a ceny. Strešná krytina TOPDACH  je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pri sklone strechy najmenej 15° s osovou vzdialenosťou latovania 350 mm.

Maslen Topdach Rozmer:
Užitočná šírka:
Hrúbka plechu:
Hmotnosť:
1220 x 2210 mm
1150 mm
0,4 mm
cca 4,0 kg/m2

 

UNIDACH

UNIDACH je vhodné riešenie v kombinácii s výhodnou cenou, si nájde využitie aj pri strechách v horských oblastiach, a to vzhľadom na veľmi nízku hmotnosť, ktorá je menej jako 5 kg/m2. Vďaka nízkej hmotnosti sa nepreťažujú krovy ani v zimných mesiacoch, keď na streche leží i niekoľko ton snehu a výhodou nízkej hmotnosti je ľahká manipulácia s materiálom.  Jej profil, rozmery a povrchová úprava zaručujú:  
- bezproblémovú manipuláciu
- jednoduchú montáž
- dlhú životnosť a minimálne náklady na údržbu
- výborný pomer úžitkovej hodnoty a ceny.
Jeho výhodou je, že nepotrebuje latovanie presne na rozmer ako iné krytiny a je ho možné použiť na pôvodné latovanie, napríklad po eternite a podobne.Strešná krytina UNIDACH  je určená na vytváranie ľahkých strešných plášťov pri sklone strechy najmenej 15°. Výrobok sa môže zabudovať len v súlade s jeho určeným použitím. Nesmie sa zabudovať mechanicky poškodený výrobok, znečistený látkami spôsobujúcimi koróziu ocele. Pri spájaní profilov s rôznymi povrchovými úpravami je potrebné zvážiť možný vplyv kontaktnej korózie.
Maslen Unidach Rozmer:
Užitočná šírka:
Hrúbka plechu:
Hmotnosť:
1170 x 2000 mm
1134 mm
0,4 mm
cca 4,0 kg/m2

                 

Trapézová krytina

Spoločnosť MASLEN s.r.o. vyrába 8 typov trapézových plechov, ktoré majú podľa druhu materiálu použitého na ich výrobu, rôzne použitie. Trapézové plechy sú vyrábané na nových, moderných, technologických linkách, s vysokou presnosťou a rýchlosťou spracovania. Dôkladná kontrola celého procesu výroby, je zárukou kvality dodávaných plechov. Oceľové trapézové profily sa vyrábajú tvarovaním za studena, z povrchovo upraveného oceľového plechu.

                          STEPRO                                                  T05                                                        T18

       Trapézová krytina STEPRO     Trapézová krytina T05     Trapézová krytina T18

                             T35                                                      T50                                                       T83     

       Trapézová krytina T35       Trapézová krytina T50       Trapézová krytina T83

                           T135                                                     T153

       Trapézová krytina T135        Trapézová krytina T153

 

Farebné prevedenie:

Farby uvedené v nasledujúcej základnej farebnej škále podľa odtieňov RAL sú len orientačné! Nedokonalé zobrazenie vo Vašom prehliadači môže zmeniť skutočný odtieň farby a preto doporučujeme pri výbere použiť farebné vzorky plechov, ktoré Vám v prípade potreby môžeme zaslať.

U strešnej krytiny UNIDACH new je k dispozícii jedna povrchová úprava - Polyester (vrstva hrúbky 25µm). Strešnú krytinu UNIDACH new ponúkame v hnedom a červenom farebnom prevedení.


Farebný vzorkovník Maslen
 
 
 
 
Maslen logo